Co w kinie piszczy?

Początek semestru to moment, kiedy każdy student ma trochę wolnego czasu, zanim obowiązki na dobre wezmą górę nad przyjemnościami. Pomysłów, jak wykorzystać te ulotne chwile jest wiele. Co powiesz na przykład na kino z paczką przyjaciół? Nowe, cieszące się wielką popularnością filmy z 2019 roku czekają na najbardziej wymagających. Który wybierzesz?

 

Underdog

Polski film w reżyserii Macieja Kawulskiego, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami ze świata MMA. Borys „Kosa” Kosiński to zawodnik, który będąc na szczycie, traci wszystko i ściąga na siebie lawinę niepowodzeń. Jeden błąd popełniony w walce z największym rywalem przekreśla jego karierę. Jaki los czeka „Kosę”?

Diablo. Wyścig o wszystko

Szybkie samochody, wyścigi i adrenalina są wielką pasją Kuby. Kiedy chłopak dowiaduje się o chorobie siostry, postanawia ratować Lenę i zdobyć pieniądze na jej bardzo kosztowną operację za granicą. Wpada na pomysł brania udziału w nielegalnych rajdach. Dzięki smykałce do brawurowej jazdy zostaje zauważony przez gangstera, który proponuje mu wystartowanie w niebezpiecznym wyścigu. Wygrywają tylko najlepsi. Dzięki zdobyciu tytułu „Diablo” oraz zarobieniu kilkuset tysięcy euro, Kuba będzie mógł zrealizować swój plan i pomóc siostrze. Niestety, wkrótce wpada w kłopoty, za którymi stoi nowo poznana dziewczyna…

Miszmasz, czyli kogel-mogel 3

To jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów 2019 roku. Z pewnością znasz wcześniejsze części, a ich kontynuacja po latach budzi Twoją ciekawość. Jakie zmiany nastąpiły w życiu bohaterów? Na ekranie zobaczymy nie tylko znane nam już postacie, w które wcielili się Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Łaniewska czy Grażyna Błęcka-Kolska, ale również nowe twarze, między innymi Mikołaja Roznerskiego i Annę Muchę. Czy sequel osiągnie taką popularność i zdobędzie równie liczne grono fanów jak produkcje sprzed lat?

Planeta singli 3

Czas na wiejskie wesele! Akcja trzeciej części popularnej komedii rozgrywa się bowiem właśnie na wsi. Ania i Tomek biorą ślub, więc nadszedł czas, aby przyszła panna młoda poznała rodziców swojej drugiej połówki. Dlaczego do tej pory mężczyzna ukrywał swoich bliskich? Kim okaże się jego ojciec? Na widzów czeka spora dawka śmiechu!

Prodigy. Opętany

Dla kinomaniaków, którzy nie odmawiają obejrzenia horroru Nicholas McCarthy przygotował duży zastrzyk emocji. Miles to 8-letni chłopiec, który na pierwszy rzut oka nie różni się od swoich rówieśników. Jednak pewne jego zachowania wzbudzają niepokój jego matki. Sarah domyśla się, że za dziwnym usposobieniem syna mogą stać nadprzyrodzone siły. Kobieta postanawia ratować swoje dziecko i na własną rękę rozwikłać zagadkę jego mrocznej przemiany. Tajemnica tkwi w przeszłości, a powrót do niej łączy się z całą gamą przeżyć opartych na wspomnieniach z pogranicza jawy i snu…

Kobiety mafii 2

O nich było (i jest) głośno! Powraca polski film, którego pierwsza część cieszyła się dużą frekwencją widzów w salach kinowych. Patryk Vega znów oparł fabułę na faktach, a poszczególne sceny postanowił kręcić aż w pięciu krajach. Gang Niani przygotowuje się do największego jak do tej pory przemytu narkotyków. Tona kolumbijskiej kokainy brzmi przecież jednak jak początek kłopotów. Do Polski trafia niebezpieczna Aida i nawiązuje sojusz z Matem, trójmiejskim przemytnikiem. W tym samym czasie z więzienia wychodzi Anka, która odnajduje się w nowej rzeczywistości dopiero wtedy, gdy zostaje „mafijną celebrytką” i tematem numer jeden wszystkich mediów. Oprócz aktorów znanych już z poprzedniej części filmu reżyser zaprosił do współpracy między innymi osoby ze świata muzyki i sportu. Brzmi ciekawie?

 

Początek 2019 roku przyniósł do kin wiele filmowych nowości, a co za tym idzie – na widzów czeka cały wachlarz propozycji, z których każdy powinien wybrać coś dla siebie. Dodatkowo repertuar obfituje w liczne kontynuacje znanych dobrze produkcji, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Powrót znanych tytułów czy całkiem nowa realizacja? Bez względu na to, co wybierzesz, odpowiedź jest jedna – czas na film!

 

Dodaj komentarz