Filmowe święta na 5!

Zimowa aura za oknem, urokliwe witryny sklepów i ostatnia kartka w kalendarzu mocno przypominają nam o nadchodzących świętach. Nic tak nie wprowadza w tę wyjątkową atmosferę, jak dobry film, który dodatkowo przypomina czasy beztroskiego dzieciństwa. Poniżej znajdziesz listę pięciu różnych ekranizacji, których tematem przewodnim jest właśnie Boże Narodzenie.

 

1. „Cud na 34. ulicy” to z pewnością film dla tych, którzy przestali wierzyć w Świętego Mikołaja. Susan (Mara Wilson) jest małą dziewczynką, pozbawioną przekonania o istnieniu świątecznej magii. Ta niezwykła kilkulatka poznaje pracującego w centrum handlowym Krissa Kringle’a (Richard Attenborough), który twierdzi, że jest prawdziwym Świętym. Mężczyzna nie ma łatwo w otoczeniu realistów, którzy zarzucają mu, że jest jedynie aktorem. Czy uda mu się przywrócić w Susan dziecięcą radość?

 

2. „Czekając na cud” w reżyserii Chazza Palminteriego to kolejna opowieść o bożonarodzeniowej magii. Wzruszająca historia rozgrywa się na Manhattanie. Właśnie tam, w świątecznym ferworze, bohaterowie zmuszeni są stawić czoła życiowym problemom. To film, który może chwycić za serce, ale i rozbawić do łez. Rose (Susan Sarandon) naprawia swoje życie osobiste, ponieważ czuje się samotna. Mike Riley (Paul Walker) to policjant, który przez swoją chorobliwą zazdrość traci ukochaną. Opowieść pokazuje, że do pełni szczęścia potrzebna jest każdemu bliska osoba.

 

3. „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju!” Clark Griswold (Chevy Chase), chcąc zabłysnąć jako głowa rodziny, przygotowuje dla domowników i zaproszonych gości wyjątkowe święta. Niestety, im więcej starań, tym więcej porażek. Atrakcje, które szykuje, nie wzbudzają entuzjazmu i nic nie układa się po jego myśli. Film jest kierowany głównie do miłośników komedii.

 

4. „Miasteczko Halloween” to z kolei film animowany, którego tytuł nie wskazuje jednoznacznie, że mamy do czynienia z produkcją świąteczną. Początkowo poznajemy najstraszniejszego króla potworów, czyli Jacka Skellingtona. Znudzony ciągłym obchodzeniem Halloween, pewnego dnia trafia on do Gwiazdkowego Miasteczka. Zafascynowany, postanawia urządzić święta wraz z upiorami. Aby ziścić plan, porywa Świętego Mikołaja…

 

5. „Listy do M.” – ekranizacja dla fanów polskiego kina i wielbicieli świątecznych klasyków. To historia kilku osób, które przeżywają niezwykłe chwile w magiczny czas Bożego Narodzenia. Pięć kobiet i pięciu mężczyzn zyskuje dzięki nim pewność, że miłość i rodzina to wartości nadrzędne. Podczas życiowych perypetii przekonują się również, że przed świętami nie da się uciec. Oglądając, można śmiać się do rozpuku! A tym, którym film się spodoba, warto polecić dwie kolejne jego części.

Dodaj komentarz