Redakcja

Autor: Adam Kocaj

Nie byłbym do końca szczery, gdybym powiedział, że pisanie było dla mnie pasją od dawna. Zamiłowanie do tej dziedziny odkryłem, kiedy uświadomiłem sobie, w jak niekonwencjonalny sposób staram się każdego dnia postrzegać świat - zadając sobie mnóstwo pytań, z zapałem szukając odpowiedzi. I tak dochodzimy do momentu, w którym nie mogę sobie wybaczyć, jeśli przechodzę obojętnie obok różnego rodzaju zjawisk czy sytuacji. Wychodzę z założenia, że każdy z nas jest wspaniałym tematem na materiał.

Autor: Aleksandra Szczepaniak

Dziennikarstwo traktuję jako oderwanie od codzienności. Interesuję się modą, siatkówką oraz fitnessem.

Autor: Ania Wójcik

Studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. Moją pasją jest fotografia, dlatego aparat jest nieodłącznym elementem każdej mojej podróży. Lubię poznawać nowe miejsca oraz ludzi. Staram się czerpać z życia, tyle ile się da, aby później mieć co wspominać 😉

Autor: Arkadiusz Iskierka

Robię to, co lubię, czyli udaję dobrego dziennikarza.

Autor: Bartłomiej Rygiel

Lingwista, amator podróży niedalekich i tych trochę dalszych. Jestem cynikiem i patrzę na świat raczej z większym niż mniejszym dystansem. Obecnie mieszkam poza granicami kraju, co pozwala mi krytycznie ocenić wszystko i wszystkich - czyli robić to, co lubię najbardziej.

Autor: Damian Łodyński

Trochę kłamię, dużo żartuję i lubię ładne dziewczyny.

Autor: Izabela Zahaczewska

Jestem doktorantką filologii polskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim, specjalność: literaturoznawstwo. Co z tego wynika? Ano to, że moje główne hobby to książki. A co poza tym? Hmm... Kocham muzykę i taniec oraz swoje rodzinne Bieszczady 😉 Cechuje mnie ambitne podejście do życia, sumienność, ciekawość świata, punktualność i niesamowicie bujna wyobraźnia. Zawsze daję z siebie 100%, a we wszystko, co robię wkładam całe swoje serce. Jestem chorobliwą wręcz perfekcjonistką, dbającą o każdy szczegół. Troszkę zakręcona, potrafię zmieniać się jak kameleon... Chętnie też rozwijam swoje pasje i próbuję nowych rzeczy.

Autor: Joanna Szydełko

Joanna Szydełko studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Rzeszowskim Uniwersytecie. Obecnie przebywająca w Preszowie w ramach programu Erasmus+. Kocha podróże, więc ciężko ją znaleźć w jednym miejscu. Ale w "Nowym Akapicie" znajdziecie ją bez problemu!

Autor: Karol Bąk

Autor: Karol Inglot

Wszyscy potrzebujemy szybkich koni.

Autor: Karolina Paszek

Studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pisarstwo i rysunek są nieodłączną częścią jej życia. Kocha podróże, w których nie zawsze najważniejszy jest cel, ale sama podróż i przyjaciele, z którymi w nią wyrusza.

Autor: Katarzyna Kostrubiec

Studentka filologii polskiej. Optymistka z wyboru. Lubi słuchać muzyki i czytać książki - najlepiej, gdy wykonuje te dwie czynności jednocześnie. Oprócz tego lubi sobie obejrzeć mecz siatkarski i popatrzeć na siatkarzy.

Autor: Katarzyna Wojnar

Studentka dziennikarstwa zakochana w twórczości Quentina Tarantino. Uwielbiam kino (szczególnie gangsterskie). Interesuje mnie także sport - kibicuję Asseco Resovii Rzeszów i Lechowi Poznań.

Autor: Klaudia Piętka

22-letnia studentka UR. Najbardziej w swoim życiu ceni przyjaciół i rodzinę. Otwarta na świat, z głową pełną nowych pomysłów. Największą miłością jej życia jest pies Betuś. Marzy, aby kiedyś Zenek Martyniuk zagrał na jej weselu.

Autor: Klaudia Swatek

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka podróży, horrorów oraz pagan/folk metalu. Jedna z "mam" audycji podróżniczej "Tour de Świat". Lubi sobie potańczyć, a jak się zmęczy – dogodzić brzuchowi łakociami, a umysłowi dobrą książką.

Autor: Łukasz Wacławek

Salut, jestem Łukasz. Moja pasja to hip-hop i futbol. Żyję tymi dwiema rzeczami. Piszę wiersze, teksty, pracuję w radiu i gram koncerty. W życiu znajdzie się miejsce na wszystko. Tak jest i w moim. LV

Autor: Magda Wolak

Studentka dziennikarstwa, marzycielka lubiąca fotografię i jazdę na rowerze.

Autor: Marcelina Dziok

Studiuję filologię polską ze specjalnością dziennikarską na UR. Jestem genetyczną polonistką. Kiedy nie czytam lektur na zajęcia, najczęściej jeżdżę na rolkach, piszę licencjat i dużo się uśmiecham.

Autor: Marzena Piejko

Studentka I roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Redaktorka w Feniks.fm. Kocha życie i czerpie z niego pełnymi garściami. Czyta wszystko, co wpadnie jej w ręce - od Stephena Kinga począwszy, poprzez Ryszarda Kapuścińskiego, a na etykietach produktów żywnościowych skończywszy 🙂 Muzyka to coś, bez czego nie wyobraża sobie relaksu w zaciszu swojego pokoju albo na spacerach. Lubi potańczyć przed lustrem i dobrze zjeść 🙂

Autor: Mateusz Chmiel

Niespełniony sportowy talent próbujący przelać swoją sportową zajawkę na papier. Entuzjasta sportów wszelakich latający z gwizdkiem po piłkarskich boiskach. Nieślubny syn Dariusza Szpakowskiego i Włodzimierza Szaranowicza.

Autor: Aleksandra Kułak

Jestem perfekcjonistką, która krytycznie ocenia rzeczywistość. Najpierw chciałam zostać piosenkarką, a później nauczycielką języka polskiego. Ostatecznie wybrałam dziennikarstwo. Lubię próbować nowych rzeczy, nie boję się wyzwań. Jestem ciekawa świata, nowości i ludzi. Ciągle poszukuję swojej drogi.

Autor: Patrycja Krzeszowska

Studentka II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Interesuje się dziennikarstwem śledczym. Lubi czytać książki i oglądać filmy. W przyszłości chciałaby zostać dziennikarzem prasowym lub recenzentem.

Autor: Sandra Wojnarowicz

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej - z pasji, nie z przymusu! Nie godzę się z przemijającym zwyczajem czytania prasy. Piszę, bo lubię. Prowadzę magazyn „Nowy Akapit”, stawiając pierwsze kroki w moim wymarzonym przyszłym zawodzie.

Autor: Sebastian Moskalski

Student socjologii zakochany w idei świadomego życia. Jego największe pasje to: psychologia interdyscyplinarna, komunikowanie społeczne, szeroko pojęty marketing oraz podróżowanie.

Autor: Wiktoria Popera

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Interesuje się marketingiem i reklamą. Uwielbiam sama dokształcać się w zakresie urody, wizażu

Autor: Wioletta Baran

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, która od zawsze wiedziała, co chce robić - pisać! Uwielbia czytać i marzy o tym, aby w przyszłości czytano również ją 🙂 Dodatkowo bardzo lubi słuchać muzyki, a także jeździć na wszelkiego rodzaju koncerty.